september, 2024

september, 2024

Úvodný kurz slovenčiny pre zahraničných študentov

Zadarmo

Sekcia cudzích jazykov KŽNM FF UKF v Nitre v spolupráci s Filozofickou fakultou UKF v Nitre pripravuje aj tento rok pre zahraničných študentov bezplatný úvodný kurz slovenského jazyka a kultúry.

Kurz sa bude konať v priestoroch FF UKF v Nitre od 16. 9. 2024 do 20. 9. 2024 a bude pozostávať z niekoľkých denných aktivít:

1. výučbová aktivita: jazykové a interkultúrne učenie;
  2. workshopy, konverzácie a besedy: stretnutie so zahraničnými študentmi z vyšších ročníkov, spoznávanie sa, voľnočasové aktivity v meste, ochutnávky miestnych pochutín a pod.;
  3. akademická adaptácia: počas prvého dňa kurzu (oboznámenie sa so systémom štúdia a organizácie výučby, spoznávanie priestorov UKF, učební, laboratórií a pod.).

Zahraniční študenti sa môžu na kurz prihlasovať online do 13. 9. 2024 cez: prihlasovací formulár na Úvodný kurz SJ pre zahraničných študentov

Kurz je výstupom projektu Úvodný kurz slovenského jazyka a kultúry pre ukrajinských študentov podporeného v rámci grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie: Spoznajme sa 2024.

Pozrite si aj ponuku predmetov výučby slovenského jazyka pre zahraničných študentov v zimnom semestri 2024/2025: Ponuka predmetov ZS 24-25 SJ